Blog je ve výstavbě

Crystal Cartier 1994

17. března 2016 v 12:20 | Kačka |  Zajímavá videjka

Zdravím!

Jak to tak u mě bývá, pochmurné počasí si na mně vždycky zasedne! Takže už dva dny opět sedím doma a snažím se přemoct nachlazení. A aby toho nebylo málo, sotva lehnu doma, vysvitne sluníčko a zdá se, že jaro klepe na dveře! No nenaštvalo by vás to?
Tudíž samozřejmě zase sedím u internetu a proklikávám se tisíci články o všem možném a v neposlední řadě články o Michaelovi. Narazila jsem na něco, co jsem nevěděla. Víte, že jsem poměrně "čerstvý" fanoušek, takže mám ještě hoodně ještě co "objevovat".
Že byl Michael obviněn z neautorství písní někdy během Dagerus tourjsem věděla.
Ale o soudním sporu s Crysta Cartier slyším teda prvně. Proto sem vkládám tento článek,
protože vás, kdo o tom víte více než já, chci poprosit aby jste mi pomohli si to celé ujasnit, popřípadě vyvrátit mylné informace.

Takže, pokud to dobře chápu tak v dubnu roku 1992 jej prvně obvinil orchestr v Clevelandu, že Michael bez jeho svolení použil jejich nahrávku
Beethovenovy symfonie n desce Dangerous - vydána 22. litopadu 1991.

Poté v únoru 1992 zažalovala Crystal Cartier, černošská zpěvačka, Michaela o 40 milionů dolarů.


Tvrdila, že píseň Dangerous složila ona již dávno před ním někdy v roce 1985. V říjnu roku 1985 ji měla nahrát na své album Love Story: Act One.Toto by tedy měla být její píseň Dangerous...no...A Mikovo Dangerous!


14. února 1994 celý spor vyvrcholil u soudu.(Chápu, že to asi nebylo podstatné...alé soud na Valentýna! - chudák Michael)
Dočetla jsem se, že údajně ta troufalá ženština dorazila k soudu v krátkých upnutých šatech s veleodhalujícím výstřihem a musea být dokonce soudcem požádáná, aby se šla převléknout. Na svou obhajobu řekla novinářů, že nechtěla, aby ji Michael úplně zastínil...(Uřímně, to by tam musel být Michael aspoň čtyřikrát, aby se ten její objem schoval.) Taky dodala, a to mě namíchlo nejvíc, že Mike měl na sobě více make-upu než ona a vypadal jak travestita! Pfff

Crystal u soudu


Při tomto sporu ovšem stál soud, veřejnost a (světe div se) i média na straně Mika.
Ten u soudu názorně předvedl, jak vokálně skládá hudbu a interpretuje každý nástroj, než píseň předá zvukaři.

Co mě překvapilo a prosím, aby jste mi to ujasnili, snad Michael takto skládal hudbu, protože neuměl číst noty a neovládal pořádně hru na žádný hudební nástroj? Ale ve videích, která jsem našla a najdete je kousek níž, se k tomu vyjadřuje, jakože to není potřeba. Což je na druhou stranu zřejmě pravda! Hudba se musí cítit a né zkoumat, jestli k sobě tato durová melodie s tímto mollovým akordem vážně pasujou. Michaelovým nástrojem hudby byl jeho hlas, se kterým dokázal fantastické věci! Usmívající se

Michael u soudu tvrdil, že Crystal vůbec nezná a tudíž nikdy řádnou její píseň neslyšel. Ženština naopak přesvědčovala soud, že Mikovi poslala několik svých nahrávek - to ale Michael vyvrátil tím, že, jak je známo, nikdy od nikoho nepříjmá nevyžádané nahrávky......šachmat!
Mike se také obhajoval tím, že píseň Dangerous se vlastně vyvinule z písně Streetwalker, kterou napsal v roce 1985 pro své Bad album.
Absurdní je, že Crystal nebyla ani schopna dosvědčit své autorství semo nahrávkami z roku 1985m které se jí zááááhadně ztratily!.....Jasně!Naštěstí tedy soud zprostil Mika obžaloby.
Crystal poté údajně nedopadla nejlíp. Upadla do depresí, takže nebyla schopna vystupovat, ocitla se na mizině až byla nucena vyhlásit bankrot.

Co mě ale šoklo, bylo, že když jsem si všechno spočítala, došlo mi, že v té době byl Mike už vlastně odporně obviněn Jordanem Chandlerem!! Takže z jednoho soudu do druhého? Vážně? Toto nikdy nepochopím!

A další perla! Nejvíce na celém případu údajně vydělal soud, který po ukončení soudu prodával Mikovy vokální nahravky ze svědectví za 15 dolarů za kus! No nádhera!!!

Obdivuju Mikovu sílů čím dál víc. A to si pokaždé myslím, že více už to nejde.

Zde jsem našla audio nahrávky ze soudního řízení. Můžete se na nich poslechnout Mikovy vokální interpretace písní Dangerous nebo Streetwalker.

Přeji krásný zbytek víkendu, doufám, že u vás taky svítí sluníčko a když ne, všechny mamé svoje sluníčko v srdíčku!

Mám vás všechny moc ráda!
Vaše Kačka!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hanylen hanylen | Web | 17. března 2016 v 22:04 | Reagovat

Kačko, něco jsem našla v Encyklopedii. V prvním případě se jednalo o úvod písně Will You Be There, ale jak to dopadlo tam není. Myslím si, že všechno to byly snahy vytřískat z Michaela peníze, závist nebo... nevím. Ale v té době Dangerou Tour se nahrnula ještě jedna žaloba na "ukradení" písně Will You Be There a to  kupodivu od italského zpěváka Al Bana (dvojice Al Bano a Romina Power) a Michael vyhrál, protože bylo uznáno, že píseň je opravdu jeho a je to pouhá podobnost. Bohužel už nemůžu vypátrat, o kterou píseň Al Bana se jedná - tuším, že má v názvu Labutě Baraca nebo tak nějak. Ale rozhopdně není známá - takže u něho vůbec není k vyhledání.

2 Pola Pola | Web | 17. března 2016 v 22:28 | Reagovat

Co mě překvapilo a prosím, aby jste mi to ujasnili, snad Michael takto skládal hudbu, protože neuměl číst noty a neovládal pořádně hru na žádný hudební nástroj?
Tak nějak nevím, na co se tímhle ptáš, protože to píšeš přesně ;-) :-D
Tohle se zřejmě bude týkat zase jinýho soudu, protože je tam rok 93, ale tady Michael právníkovi taky ukazuje, jak skládá hudbu.
https://www.youtube.com/watch?v=NtrmdgDN_iQ
Mám pocit, že jsem o tom psala i něco na blog, ale teď to nemůžu najít :D

3 hanylen hanylen | Web | 17. března 2016 v 22:57 | Reagovat

Ano, to mě také překvapilo, všechno měl v hlase, všechny nástroje i hudbu - slyšel to uvnitř sebe, pak to rychle nahrál na kazetu a podle toho ty nástroje a zvuky pak ostatní "vyhledávali". Asi tak.

4 Zuzy Zuzy | Web | 18. března 2016 v 6:28 | Reagovat

Michael byl hudevní génius a všechny pokusy obvinit ho s padělání písní byli pokusem aby si na něm zase jen nahrabali, nebo se zviditelnili a špatná reklama taky reklama, viz. tato ženština.Byl žalován za písně The girl is mine, Thriller, Will you be there a Dangerous a vyhrál všechny procesy jak jinak.
Jasně že uměl hrát na hudební nástroje,
uměl hrát na mnoho nástrojů používaných v moderní muzice - bubny,bicí, klávesy, piáno, kytara, basa. Na HIStory albu hraje na klávesy, syntetizátor, bubny, bicí a kytaru. MJ vystudoval střední soukromou školu (typ gymplu). Díky své kariéře nikdy nešel na vysokou školu, ale vzdělával se sám a dělal to sakra dobře a důkladně jako všechno!
NA tom videu kde se ho ten policajt, či nějaký úředník ptá jak skládá hudbu a on to musí vysvětlovat, působí to až "komicky" on génius, který ví a ovládá muziku a muzika jeho, někomu jako je úřada. :-D
Díky, že jsi mi svým článkem připměla fakta.. :-)

5 Nikola Nikola | 19. března 2016 v 17:47 | Reagovat

No, buď nepozorně čtu, nebo o tomhle slyším taky prvně, protože to vůbec nevím. Nikdy jsem o tom neslyšela a ani nečetla. Asi se málo zajímám. :-D Ne, dělám si srandu - o všem, co poslouchám, vím všechno, co vědět potřebuju. Každopádně nic k tomu článku napsat nemůžu, protože o tom čtu poprvé.

6 Kačka Kačka | 21. března 2016 v 12:55 | Reagovat

[1]: Aha tak to jsem taky nevěděla. Děkuji za doplnění informací.

[2]: ano, tohle video jsem taky viděla ale nevěděla jestli to s tím souvisí. A napsala js to takto, protože jsem nevěděla že Michael neznal noty. Ale o to víc mi to přijde obdivuhodné co všechno se svým hlasem dokázal.

[4]: Ooo díky Zuzy! To mi právě vůbec nesedělo, že vy neuměl hrát! Vždyť kolikrát jsem četla o jeho hře na klavír atd! Tomu musel rozumět :-) díky moc

[5]: Tak já jsem o tom taky doteď nevěděla. Já to mám v takových vlnách ten zájem. Jednu dobu hrozně prahnu po povídkách.... Jako teď.... A čtu všechno znova a tak. Pak ctu samé rozhovory nebo citáty a takhle ;-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama