Blog je ve výstavbě

Předsilvestrovská Praha

1. ledna 2016 v 23:29 | Kačka |  Deník cestovatelky

Zdravím! Usmívající se

Každý rok o Vánocích podnikáme výlety a letos u nás pro změnu zvítězila Praha. Nejvíce jsem byla zvědavá na výzdobu města, protože jsme někde vyčetli že právě Praha byla označena za nejkrásněji Vánočně vyzdobené město. A musím uznat, že to bylo opravdu pohádkové. Já osobně mám atmosféru všudypřítomných světýlek a baněček mooc ráda!

Hlavním cílem naší návštěvy byla výstava Flaesh, která se koná do 3. 1. v galerii Rudolfinum.

Pro toho koho by to snad zaujalo:
Výstava představuje soubor děl, jehož společným tématem je figurální tvorba v nejrůznějších technikách a materiálech. Pět světových umělkyň si klade otázky o funkci a roli lidského těla v současném umění.
Holandská malířka Marlene Dumas zastupuje intimní akvarely.
Tracey Emin předtavuje tušové kresby transformované do monumentálních výšivek s osobním podtextem.
Vlámská sochařka Berlinde De Bruyckere poukazuje k existenciální úzkosti a ohrožení současného světa.
Výstavu uzavírá svými díly Louise Bourgeois.Američanka Kiki Smith reprezentuje pohádkovými kresbami a sochařskými instalacemi.
Mně se výstava líbila a určitě bych ji doporučila navštívit.
Avšak nemohla jsem vynechat návštěvu milionáršké galerie a tam vystavenou Michaelovu košili z turné Dangerous. Tímto bych chtěla moc moc poděkovat Hanylen, díky které jsem se o vystavené košili dozvěděla. Takže Haničko moc ti děkuju Mrkající
PS: Paní v galerii byla moc milá a zavedla nás do VIP salonku, kde byla vystavena další dílka. A klávesnice od Steeva Jobse je prodaná Dominiku Haškovi a už není ani vystavená Smějící se

Při prodírání se lidmi v uličkách mě zaujalo a i potěšilo kolik vlastně lidí má zájem navštívit naše hlavní město a docela mě to i zahřálo u srdíčka :)V závěru doufám, že jste všichni ve zdraví prožili Silvestr a s klidem v duši vstoupili do nového roku!
Všem vám přeji úspěchů, splněných přání, lásky a pevného zdraví. Ať se vám daří ve všem na co sáhnete a starosti se vám vyhnou! Krásný rok 2016!!!

Keep Michaeling!


Vaše KačkaUsmívající se
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hanylen hanylen | 2. ledna 2016 v 13:10 | Reagovat

Kačko, tak to jsi měla opravdu pěkný výlet i zážitky. Ta paní v galerii byla opravdu skvělá. Dokonce mi řekla, co jsou jen repliky a co je na výstavě skutečné. Já si vždycky říkám, Praha, to má o vánocích opravdové kouzlo. Ráda se vždycky podívám i do Muzea voskových figurin - ale Grévin je určitě ten lepší.
Přeji také hezký zbytek víkendu a ještě i vánoční atmosféru. ;-)

2 Nikola Nikola | 2. ledna 2016 v 15:54 | Reagovat

Musel to být krásný zážitek. :-)
Silvestr byl v pohodě - my tento den máme vždy slavnostní, protože má narozeniny má sestra. Ale jinak to nemám ráda - petardy, kterých se bojí naše Betynka - fenka - to fakt není nic pro mě - a ona tím zbytečně trpí - takže jinak by tento den být nemusel.

3 Kačka Kačka | 2. ledna 2016 v 17:33 | Reagovat

[1]: To muzeum mám slíbeno příště tak jsem zvědavá. Já znám totiž z Prahy skoro jen výstavní galerie takže nastal čas rozšiřovat obzory :-D
Tobě taky Hezký zbytek víkendu!

4 Kačka Kačka | 2. ledna 2016 v 17:39 | Reagovat

Já jsem si tento Silvestr užila nad očekávání dobře.  Byla jsem pozvána ke kamarádům a zvažovala jsem a nakonec jsem moc ráda že jsem šla :-) a my byli neškodí jeen prskavky, ty jsou stejnak nejhezčí.  Věřím že spoustě pejskům to nedělá dobře.  Vzpomínám si, že jeden silvestr jsem strávila s kamarádem rozptylováním jeho psa, aby netrojčil z toho dění venku. Zato naše Berynka, ta prý celou dobu prospala :-D

5 Nikola Nikola | 2. ledna 2016 v 18:19 | Reagovat

[4]: Já bych Silvestr zrušila - nebo alespoň petardy zakázala - moje beruška milovaná se totiž úplně třese, zuby jí drkotají o sebe a ty oči - to prostě není možné! Copak si to ti lidi neuvědomuji, pro jejich vlastní radost, trpí nevinná zvířata - Bety není jistě jediná!

6 Kačka Kačka | 2. ledna 2016 v 20:27 | Reagovat

Jo já to taky nechápu. Hlavně kolik peněz tím zbytečně lítá vzduchem. :-?

7 Nikola Nikola | 5. ledna 2016 v 13:47 | Reagovat

[6]: Přesně tak. A ještě je to přitom nebezpečné.

8 Kačka Kačka | 5. ledna 2016 v 14:54 | Reagovat

[7]:Já mám vždycky takovou posilvestrovskou hrůzu z toho, že šlápnu na nějakou nevybuchlou petardu a urve mi to kud nohy :-D sice nevím,  jestli je to možné, ale mám z toho strach

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama