Blog je ve výstavbě

Leden 2016

Oznámeníčko

30. ledna 2016 v 23:31 | Kačka |  Ostatní

Ahojky Usmívající se

Opravdu, ale opravdu už se stydím a hryže mě svědomí. :( Přes 2 týdny bez článku :( a tak píšu alespoň kraťounké oznámeníčko, abyste věděli, že pořád navštěvuju vaše blogy a že jsem se na vše nevykašlala.

Hlavním důvodem mé neaktivity je poslední dobou psaní seminárky, jejíž termín odevzdání mi takzvaně "hoří za prdelí". Já se snad opravdu nikdy nepoučím, ale vše dělám na poslední chvíli. Nerozhodný Ale na druhou stranu mě to i baví a hlavně poslední dobou se mi tak nějak začíná formovat představa o vysoké škole a budoucím zaměstnání - ráda bych ve svém životě pomáhala lidem a tudíž bych chtěla jít na medicínu. Tématem mé seminární práce, kdyby vás to zajímalo, je transsexualita a její léčba. Toto téma je poslední dobou dost aktuální a je mi i docela blízké.

Dejte mi vědět, kdyby vás toto téma zajímalo, určitě bych se s vámi o část práce podělila.
Každopádně další z důvodů je to, že mě, možná i díky tomu časovému pressu a neustálému stresu, opustila inspirace na básničky nebo článečky. Pomalu se mi i tlačí slzy do očí když si to teďkom vše tak uvědomuju. Spoléhám na to, že jakmile se mi uklidní mysl a zajdu si někam do přírody si srovnat myšlenky, inspirace a nový zápal do psaní se vrátí.

Mám Vás všechny moc ráda, vždycky se těším co nového se děje na vašich blozích a opavdu moc doufám, že se všechno vrátí zase do normálu.

S láskou vaše Kačka.Usmívající se

Michaela není nikdy dost!

8. ledna 2016 v 22:08 | Kačka |  Srandičky s Michaelem

Zdravím!

Máte rádi gify? Já osobně si myslím, že těch s Michaelem není nikdy dost! Hlavně některé jsou roztomilost sama. Tak tady se s vámi podělím o pár z nich! Doufám, že se vám při nich vykouzlí stejný poťouchlý úsměv jako mně! Smějící se
Taky vám příjde ve Speed Damon taak neskutečně fešákoidní?!Smějící seToooo mě pobavilo. Něco se ti nezdá Miku? Smějící seChytáááme holkyyy!!!
Máte ho?


Taakový bobek roztomilý Usmívající se
Úplně ho slyším jak říká: "Oh boy, I'm embarrassed!"


Taková menší sourozenecká rivalitkaSmějící se


Tak...a teď mi někdo vysvětlete jak je tohle z fyziologického hlediska možné a pak už bude můj život kompletní, děkuji.....Smějící seJá umřuuu!! Michaelův pověstný lips-bite v přímém přenosu!RozpačitýA končíme s jednou velikou, kudrnatou, černovlasou, chodící roztomilostí!

Ták coo? Líbil se článeček?Usmívající se

Vaše Kačka.

Pro krásnější den a sladkou noc

5. ledna 2016 v 11:17 | Kačka |  Tipy, triky, rady

Zdravíčko!

Taky bez diáře nedáte ani ránu? Já bych bez něj byla jako bez ruky. Na letošní rok jsem dostala diář, který je zároveň jakýmsi projektem za zdravějším já, je tam plno citátů, fitness tipů, zdravých receptů a i kolonky na vaše cíle pro další měsíc i týden. Jsem z něj opravdu nadšená a pořád si v něm listuju a objevuju něco nového. Chci vám tady občas něco šoupnout , aby vás to taky třeba k něčemu inspirovalo! Usmívající se Snad tím neporuším žádná ta jejich autorská práva Smějící se

Ranní rituál po probuzení

Víte, že kvalita otázek, které si kladete, má vliv i na kvalitu vašeho života? Jakými otázkami začínáte ráno?
"Proč musím zase vstávat?", "Už zase pondělí - musím jít do té práce?" A co kdyby jste to zkusili naopak?

Položte si každé ráno otázky, které budou vyvolávat pozitivní pocity.
Položte si hned ráno tyto otázky:
1. Za co jsem dnes vděčná?
2. Co můžu dnes udělat, abych byla lepší než včera?
3. Proč bude dnešek výjimečný?

Jak na to? (Stačí vám 2-3 minutky času)
1. Sedněte si na podložku, zavřete oči, dejte si 3 opravdu hluboké a vědomé nádechy a výdechy
2. Poděkujte si za to, že jste se dnes vzbudili, že jste živí, zdraví a připomeňte si i ostatní věci, za které jste ve svém životě vděční. Položte si i další dvě otázky a v duchu si na ně odpovězte.
3. Dejte svému dnu záměr - řekněte si, co chcete dnes udělat a jak se chcete cítit. Můžete si vyslovit i nějaké přání.
4. Úsměv a skvěle naladěný den může začít.
Večerní rituál před spaním

Taky se vám nedaří probouzet se s pocity radosti a plní energie, ale cítíte se stejně unavení jako když jste šli spát? Jak já s oblibou říkám: "Jako pytlem praštění?" Tento rituál vám pomůže to změnit.

Vyčleňte si v posteli před spaním trošku času na rozhovor se sebou. Zhodnoťte s
i, co se vám dnes podařilo, pochvalte se jak jste šikovní a vzpomeňte si co všechno jste dnes stihli. Po takovém zhodnocení půjdete nejen spát s dobrým pocitem ale i do dalšího dne se vám bude vstávat mnohem lépe. Plni energie, elánu a chuti do života.


Každý večer si polož tyto otázky:

1. Co se mi dnes podařilo?
2. Za co jsem nejvíc vděčná?
3. Co udělám zítra, abych prožila plnohodnotný den?

Snažte se před spaním nemyslet stylem, co všechno jsem nestihla. Pro tyto případy je zde tip: Ze všech negativních myšlenek a starostí se vypište na papír a nechte je tam! Budete mít krásnější a energičtější den Usmívající se


Taaže se všichni zítra koukejte probudit s taaaakovýmhle výtlemkem alá Michael ♥

Tak co, zkusíte to se mnou? Nebo máte už svůj osvědčený recept jak se pozitivně naladit a probudit se plni energie?

Vaše Kačka ♥


Michaelova abeceda

3. ledna 2016 v 7:00 | Kačka |  Srandičky s Michaelem

Zdravíčko!

Zase jsem našla něco co mě opravdu pobavilo. Usmívající se Tak snad to potěší i vás!Usmívající sePředsilvestrovská Praha

1. ledna 2016 v 23:29 | Kačka |  Deník cestovatelky

Zdravím! Usmívající se

Každý rok o Vánocích podnikáme výlety a letos u nás pro změnu zvítězila Praha. Nejvíce jsem byla zvědavá na výzdobu města, protože jsme někde vyčetli že právě Praha byla označena za nejkrásněji Vánočně vyzdobené město. A musím uznat, že to bylo opravdu pohádkové. Já osobně mám atmosféru všudypřítomných světýlek a baněček mooc ráda!

Hlavním cílem naší návštěvy byla výstava Flaesh, která se koná do 3. 1. v galerii Rudolfinum.

Pro toho koho by to snad zaujalo:
Výstava představuje soubor děl, jehož společným tématem je figurální tvorba v nejrůznějších technikách a materiálech. Pět světových umělkyň si klade otázky o funkci a roli lidského těla v současném umění.
Holandská malířka Marlene Dumas zastupuje intimní akvarely.
Tracey Emin předtavuje tušové kresby transformované do monumentálních výšivek s osobním podtextem.
Vlámská sochařka Berlinde De Bruyckere poukazuje k existenciální úzkosti a ohrožení současného světa.
Výstavu uzavírá svými díly Louise Bourgeois.Američanka Kiki Smith reprezentuje pohádkovými kresbami a sochařskými instalacemi.
Mně se výstava líbila a určitě bych ji doporučila navštívit.
Avšak nemohla jsem vynechat návštěvu milionáršké galerie a tam vystavenou Michaelovu košili z turné Dangerous. Tímto bych chtěla moc moc poděkovat Hanylen, díky které jsem se o vystavené košili dozvěděla. Takže Haničko moc ti děkuju Mrkající
PS: Paní v galerii byla moc milá a zavedla nás do VIP salonku, kde byla vystavena další dílka. A klávesnice od Steeva Jobse je prodaná Dominiku Haškovi a už není ani vystavená Smějící se

Při prodírání se lidmi v uličkách mě zaujalo a i potěšilo kolik vlastně lidí má zájem navštívit naše hlavní město a docela mě to i zahřálo u srdíčka :)V závěru doufám, že jste všichni ve zdraví prožili Silvestr a s klidem v duši vstoupili do nového roku!
Všem vám přeji úspěchů, splněných přání, lásky a pevného zdraví. Ať se vám daří ve všem na co sáhnete a starosti se vám vyhnou! Krásný rok 2016!!!

Keep Michaeling!


Vaše KačkaUsmívající se