Blog je ve výstavbě

Zpověď

17. listopadu 2015 v 1:07 | Kačka |  Učitel Michael

A tak si v poslední době připadám jako takové to čtyřleté dítě, co se na všechno ptá "proč?"

Asi bych měla předem upozornit že tento článek vznikl ve chvilce hluboké melancholie nad současným děním. Takže pokud jste zrovna zrovna ve veselé náladě nebo naopak ve velmi smutné a chcete si zde zpravit náladu, radši článek zavřete, otevřte ve vedlejší záložce youtube a pusťte si jedno z mnoha Michael Jackson funny moments videí.


Abych se vrátila zpět. Nikdy jsem nepatřila mezi aktivní čtenáře novinek na seznamu ani pravidelné sledovače večerních zpráv. Ze dvou důvodů. Ten první je ten, že politice, kterou jsou zprávy z devadesáti procent nabité nerozumím a ten druhý, řekněme si to na rovinu, co oko nevidí, to srdce nebolí. Neboli když jsem o žádných katastrofách nevěděla asi jsem byla bezstarostnější, nemusela nad ničím bádat a tak dále.
A ano, teď když nad tím tak přemýšlím, připadám si částečně jako velký sobec.

A chtěj nechtěj, zase to má spojitost s Michaelem. A nemyslím si že by to teď mělo vyznít jako nesmysl nebo fanouškovské zaujetí, ale je to prostě tak. Vždycky jsem byla citlivka, přiznám to, ale naučila jsem se od Michaela spoustu věcí a pochopila jejich důležitost. Čím dál tím víc si uvědomuju, jak ve všech svých tvrzeních měl pravdu a jak v mnoha svých teoriích předběhl dobu.

Jak jsme začali být složití, plni přetvářky, závisti a nenávisti. A přitom životně důležitá láska zůstala někde v pozadí. Utlačená. Ztracená. Možná si to představuju všechno jako Hurvínek válku, ale nechápu to. Nechápu a nepochopím, jak může člověk člověku bez důvodu ublížit, proč? Vše se přece dá v klidu vyřešt.
Když se řekne lidská společnost, chtěla bych si představit jak všichni stojíme při sobě, jsme jedna velká rodina, podporujeme se, rozšiřujeme obzory. Ale ne. Co si představím je strach a to mě děsí.

Vysvětlete mi někdo prosím, proč to nejde? Proč to nejde jako v tom klipu kde všichni stojí a drží se za ruce, kde ty tisíce dětí pouští k nebi svíčky. Nebo jak si ti vojáci uvědomí že ničí svět.

Já mám velký sen. Až jednou dokončím studia, chci procestovat svět. Poznat všechny jeho stránky a až se tak stane teprve potom se můžeme bavit o nějakém zakládání rodiny. Ale teď. Na jednu stranu se snažím uklidnit slovy že to přejde. Ale počkat. Jak to může přejít? Takže ne? Já budu celý život žít ve strachu? V zoufalství co přinese zítřek? Ale ja nechci aby to tak bylo. Chci mít rodinu a prázdninový domeček na pláži a chci letět do Hollywoodu na chodník slávy za Michaelovou hvězdou a nechci se bát tam letět letadlem.

Proto si zoufale říkám, co můžu udělat já? Jak můžu pomoct uzdravit svět? Ja se nechci bát. Ne. To je přesně to, o co jim jde. Vyvolat všude strach.
Ne.


Proto jsem došla k závěru, že člověk se i v těch nejtěžších chvílích musí pokusit být šťastný. Možná to nedává smysl, ale musíme si dělat radost, musíme se radovat! Je to jeden z mych oblibenych citátů: žij každý den jako by měl být poslední.
To opět není moc pozitivní, já vím.

Ale když jsem se teď z toho všeho tak vypsala a slzy vše odplavily. Zbyla mi myšlenka na závěr. I když to asi podle mých předešlých slov vypadá že jsem největší pesimista na světe tak se celé dny směju, proto myšlenka zní - myslet pozitivně. Snažit se radovat ze života. Říct všem svým blízkým, že vám na nich záleží a bez ohledu na to, že je vam sedmnáct a obejmutí od mamky se zrovna nenosí, já na něj nedám dopustit.

Tak, hotovo. Mozek si zase jednou ulevil, ventil upuštěn a já snad už v klidu usnu. Všem co dočetli chci moc poděkovat. Vážím si vaší trpělivosti.
Omlouvám se, asi to není to, co byste si chtěli přečíst u ranní kávy, ale Já to ze sebe prostě potřebovala dostat. Snad mi aspoň jeden z vás porozumí. A nebojte. Takové melancholie mě nepřepadají zase tak často ;)

S láskouVaše Kačka :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuzy Zuzy | Web | 17. listopadu 2015 v 20:55 | Reagovat

Kačenko, já ti rozumím, prostě hodný a citlivý člověk, kterým bezesporu jsi to co se děje kolem ve světě nechápe a nepochopí, protože to není v jeho lidské přirozenosti, dělat něco špatného druhým..
Michael vždycky říkal, že začít uzdravovat svět, můžeme, ale musíme začít u sebe a u toho kterého máme kolem, ale najít způsob je někdy strašně těžké. a melancholie k podzimu tak nějak patří... drž se , opatruj se!♥

2 hanylen hanylen | 17. listopadu 2015 v 21:19 | Reagovat

Kačko, napsala jsi to správně. A zase jsme u Michaela. Když se něco dělá s radostí, ne s tzv staženým... je to hned poznat. To je to pozitivní. Opravdu je lepší na to nemyslet . Ale i když se vypláčeš (jako citlivka to znám) uvidíš, že ti bude lépe. Nesmíš jen poslouchat ty, co ti tvrdí bude hůř (i když to jde těžko) a hodit to za hlavu) Pak najdeš úsměv - a to je ten lék, to je ta zbraň. Je to jak bumerang - když se na druhého usměješ, působí to pozitivně i na něj. A s tím cestováním po světě to je báječný nápad. Kdybych poslouchala příkazy z obav a dala na ně, tak se v životě nikam nepodívám, necestujií do Paříže dvakrát, neletím do Anglie letecky a nezažiji ty nejhezčí okamžiky, které zůstanou v paměti. ;-)

3 mydailypleasures mydailypleasures | 17. listopadu 2015 v 23:08 | Reagovat

[1]:
[2]: Achjo holky, co Já bych si bez vás počala :) moc vám děkuju za pochopení. Je to opravdu vidět a cítit jak část Michaela žije v každém z nás a obklopovat se takovými lidmi...jako by byl Michael pořád se mnou. :-)
a já věřím, že je :)

4 Simoňka Simoňka | Web | 18. listopadu 2015 v 18:39 | Reagovat

Ahojky. Neboj nikoho neotravuješ. Blog je určený na vylievanie dušičky.  v dobrom i v zlom. Niekedy napísať pár riadkov ako revať hodiny do vankúša. Michael mal vo veľa veciach pravdu a ľudia to ani niekedy nechcú počuť. Ja sa s ním zhodujem v toľkých názoroch, že na začiatku som sama ani neverila.
Ja furt tvrdím, že svet je skazený a myslím si, nikto ma prosím nezabite, že pokiaľ sa nestane katastrofa ktorá to tu nevyhubí aspoň z 80% tak to lepšie nebude. A myslím si, že z časti za to môžu aj technológie, peniaze, pretože niektorí majú veľa niektorí nemajú nič. Dnes si ľudia závidia aj nos medzi očami, lebo niekto ho má veľký iný malý a tretí ho nemá krivý... všetko  je povrchné- priateľstvá, láska je dnes iba k peniazom a k majetkom, česť sa nenosí, úprimnosť je cudzí pojem a mohla by som rozprávať ešte dlho. Nakoniec som v 20tke zistila, že som mimozemšťan z Pluta ktorý sem vôbec nepatrí, lebo žije v imaginárnom svete, kde sa teší z maličkostí, netúži po BMW chce len okolo seba slušných ľudí. Ale radšej budem ten mimozemšťan, než by som sa nechala touto odpornou spoločnosťou skaziť. Poradím ti, nikdy a nikým sa nedaj! Radšej zatni zuby a buď ako Michael!! :-)  :-)

5 mydailypleasures mydailypleasures | 18. listopadu 2015 v 19:05 | Reagovat

[4]: Tak musím říct,  že s tebou ve všem stoprocentně musím souhlasit. To s tím zkaženým světem jsi, bohužel,  vystihla velice přesně. Já jsem v poslední době narazila na další podivný trend poslední doby a to, že lidé si neumí naslouchat ani se vyslechnout. Tak si tak říkám, jestli náhodou nemáš pár Plutích příbuzných :-D  :-)

6 hanylen hanylen | 18. listopadu 2015 v 20:17 | Reagovat

[4]: Simoňko, to jsi napsala přesně.Dnes je to viděět na každém kroku. Ale také tadruhá stránka, lepší, když tzv. "potkáš lidi" a radši budu potkávat lidi, než "vydělávat nechutně peněz", ať jsem potom třeba na posměch. ASmo, je z toho leckdy člověku úzko, ale už jsme zase u Michaela. Od pobře poznal, kam to vede - honba po penězích za každou cenu. Takže připojuji se k t
těm mimozemšťanům. :-D

7 hanylen hanylen | 18. listopadu 2015 v 20:20 | Reagovat

Omlouvám se za překlepy v rychlosti ;-)

8 Simoňka Simoňka | 18. listopadu 2015 v 21:38 | Reagovat

[5]: ďakujem, kľudne ja len čakám kto ďalší z Pluta priletí :-D aby ma podporil, keď už tu Michael nie je. Nie je, on tu stále je, ale tak inak. Prepáčte ja o ňom neviem hovoriť v minulom čase, to sa prote nedá :-?  :-?
bohužiaľ keď najlepší kamarát pre veľa ľudí je MONEY (peniaze) tak je to ťažko. Ja sa ospravedlňujem tým bezočívým a chamtivým ľudom ale môj naj kamoš je E.T. a MJ ;-)  ;-)  :-P  :-P a vy dievčatá :-)

9 Simoňka Simoňka | 18. listopadu 2015 v 21:42 | Reagovat

[6]: vedel, bohužiaľ, len jeden človek to nenapraví, to by muselo viacej ľudí chcieť sraviť svet lepším miestom, ale myslím si, že niektorí z nás to môžu aspoň skúsiť vo svojom okolí :) aspoň okolie zlepšiť :-)

[5]: Hlavu hore... saa si napísala že pozitívne myslenie to nám treba. Ono je to dokázané, že áno!! Takže treba pustiť MJ fuuny moments a trochu smiechu :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama