Blog je ve výstavbě

Listopad 2015

Země bez umění

28. listopadu 2015 v 11:16 | Kačka |  Citáty
A je tu další!
Řeknu vám...já snad budu muset jít studovat dějiny umění, protože to co se mnou umění, procházení galerií dělá...to se nedá popsat! Pořád si uchovávám v sobě nadšení z nedávné návštěvy Vídeňských galerií, o které určitě ještě chystám dodatečně článek. Protože já když se zasním....no to je na román Nevinný

Tak nyní pouze citátek který je tak jednoduchý, krásný a výstižný, že jsem se do něj zamilovala na první pohled!No řekněte..nenÍ to sice nic hlubokomyslného, ale mě to příjde velice trefné Smějící se

Vaše Kačka :)

Jednoduše pradivé

26. listopadu 2015 v 6:24 | Kačka |  Citáty

Jednoduchý a výstižný citátAsi bych na začátek měla říct, že naprosto miluju citáty. Jakékoliv a o čemkoliv. Naplňují mě a často nutí k přemýšlení.

"Skončíš velmi zklamaný, když vyrosteš v domnění, že každý má stejné srdce jako ty."
Básnička

24. listopadu 2015 v 5:00 | Kačka |  Básničky

Já našla jsem svého králeA tak tu sedím,
do displeje ťukám,
nad tebou bdím
a báseň si broukám.

Já bdím nad tebou
a věřím, že ty nade mnou,
z nebeského království
zasíláš své poselství.

Jak rozehřát srdce,
pohladit duši
nezatratit emoce
a najít, co tě těší.

Jak najít samu sebe,
v tvých očích se pak ztratit,
v srdci zasít tebe
a samotu zkrátit.

Tvé písně mě obejmou,
tvůj hlas mě utěší,
tvé texty mě dojmou
a tvůj smích pak konejší.

A nechci to říkat,
nechci o tom psát
Ale oni musí pykat!
Život se nesmí krást!

Víš, a přece jsi tu stále,
moc dobře to vím
a já našla svého krále,
kterého nikdy neopustím!


Michael ve Stardance!

22. listopadu 2015 v 1:19 | Kačka |  Mé radosti
Ahojky!

Tak co? Sledovali jste včera Stardance s písněmi Michaela Jacksona? Jak se vám to líbilo? Musím se přiznat, že když začala Man In The Mirror tak jsem měla slzy v očích. :))
S kamarádkama jsme málem lezly na střechu držet anténu aby se televize uráčila fungovat, alee nakonec se povedlo!

Machálkové mi bylo teda docela líto, ale naši favoriti postoupili taak jsme byly happy!
Překvapilo mě, z rekapitulace z minulých ročníků jaký je Pavel Kříž evidentně fanoušek! :) Já tuhle soutěž opravdu miluju!

A co vy? Sledujete Stardance? A kdo je váš favorit?? :)

Vykouzlí vám úsměv!

21. listopadu 2015 v 13:33 | Kačka |  Srandičky s Michaelem

Vykouzlí vám úsměv!


Ve svém posledním článku jsem se zmínila jak hooodně je důležité si v dnešních chmurných dnech dělat radost.
Takže jsem posbírala své oblíbené Funny obrázky s Michaelem a hupsla s nimi sem.
Pokud máte taky tak rádi obrázky se vtipnými popisky jako já, myslím, že tohle bude něco pro vás!

Tak se přiznejte, kde jste ucítili největší cukání v koutcích?Tak musím řict, že tohle mě dostalo! Ještě ten jeho výraz k tomu! Smějící se Bůhví na co myslí
Tak tohle ti nevyšlo Miku! Úžasný Jen se přiznej koho jsi okukoval! Mrkající


Tak...nalijme si čistého vína...kdopak se v tom vidí? Ten kukůůč!! Překvapený Jen namazat na chleba!S vyplazeným jazykemDokážete si někdo představit, že by Michael s tou věčnou nespokojeností se svým vzhledem mohl o sobě někdy něco takového říct? Já tedy ani omylem! Smějící se Alee pobavilo mě to! Samozřejmě Miku neboj...ty vypádáš pretty cute every day!!Mrkající


Taky tak nedkutečně moc milujete scénu s vykoupaným Michaelem? Když jsem to viděla poprvé, pouštěla jsem si to pořád a pořád dokola a připitomnělým úsměvem na rtech.Smějící se A zamilovala se do té jeho barvy hlasu. Myslím, že tohle má mnohem větší váhu než tisíc prohlášení. Mikova rozverná rozpustilost v akci! Usmívající se
A nakonec jedna velká opravdu vélká roztomilost!!!Tak já moc doufám,že se vám fotečky líbily a že vás pobavily!! Usmívající sePS: Omlouvám se za delší neaktivitu. Od pátku jsem odjela na soustředění se sborem a předpokládala jsem že jako vždy zde bude funkční wifi a tak si připravím články a budu moct publikovat....přijedu a je mi oznámeno, že internet nefunguje. Ale naštěstí mám hodné kamarádky tak mi pustily data. Takže aspoň takový kraťounký článeček. Usmívající se

Posílám pozdrav z čerstvě zasněžených Beskyd!

Vaše Kačka

Zpověď

17. listopadu 2015 v 1:07 | Kačka |  Učitel Michael

A tak si v poslední době připadám jako takové to čtyřleté dítě, co se na všechno ptá "proč?"

Asi bych měla předem upozornit že tento článek vznikl ve chvilce hluboké melancholie nad současným děním. Takže pokud jste zrovna zrovna ve veselé náladě nebo naopak ve velmi smutné a chcete si zde zpravit náladu, radši článek zavřete, otevřte ve vedlejší záložce youtube a pusťte si jedno z mnoha Michael Jackson funny moments videí.


Abych se vrátila zpět. Nikdy jsem nepatřila mezi aktivní čtenáře novinek na seznamu ani pravidelné sledovače večerních zpráv. Ze dvou důvodů. Ten první je ten, že politice, kterou jsou zprávy z devadesáti procent nabité nerozumím a ten druhý, řekněme si to na rovinu, co oko nevidí, to srdce nebolí. Neboli když jsem o žádných katastrofách nevěděla asi jsem byla bezstarostnější, nemusela nad ničím bádat a tak dále.
A ano, teď když nad tím tak přemýšlím, připadám si částečně jako velký sobec.

A chtěj nechtěj, zase to má spojitost s Michaelem. A nemyslím si že by to teď mělo vyznít jako nesmysl nebo fanouškovské zaujetí, ale je to prostě tak. Vždycky jsem byla citlivka, přiznám to, ale naučila jsem se od Michaela spoustu věcí a pochopila jejich důležitost. Čím dál tím víc si uvědomuju, jak ve všech svých tvrzeních měl pravdu a jak v mnoha svých teoriích předběhl dobu.

Jak jsme začali být složití, plni přetvářky, závisti a nenávisti. A přitom životně důležitá láska zůstala někde v pozadí. Utlačená. Ztracená. Možná si to představuju všechno jako Hurvínek válku, ale nechápu to. Nechápu a nepochopím, jak může člověk člověku bez důvodu ublížit, proč? Vše se přece dá v klidu vyřešt.
Když se řekne lidská společnost, chtěla bych si představit jak všichni stojíme při sobě, jsme jedna velká rodina, podporujeme se, rozšiřujeme obzory. Ale ne. Co si představím je strach a to mě děsí.

Vysvětlete mi někdo prosím, proč to nejde? Proč to nejde jako v tom klipu kde všichni stojí a drží se za ruce, kde ty tisíce dětí pouští k nebi svíčky. Nebo jak si ti vojáci uvědomí že ničí svět.

Já mám velký sen. Až jednou dokončím studia, chci procestovat svět. Poznat všechny jeho stránky a až se tak stane teprve potom se můžeme bavit o nějakém zakládání rodiny. Ale teď. Na jednu stranu se snažím uklidnit slovy že to přejde. Ale počkat. Jak to může přejít? Takže ne? Já budu celý život žít ve strachu? V zoufalství co přinese zítřek? Ale ja nechci aby to tak bylo. Chci mít rodinu a prázdninový domeček na pláži a chci letět do Hollywoodu na chodník slávy za Michaelovou hvězdou a nechci se bát tam letět letadlem.

Proto si zoufale říkám, co můžu udělat já? Jak můžu pomoct uzdravit svět? Ja se nechci bát. Ne. To je přesně to, o co jim jde. Vyvolat všude strach.
Ne.


Proto jsem došla k závěru, že člověk se i v těch nejtěžších chvílích musí pokusit být šťastný. Možná to nedává smysl, ale musíme si dělat radost, musíme se radovat! Je to jeden z mych oblibenych citátů: žij každý den jako by měl být poslední.
To opět není moc pozitivní, já vím.

Ale když jsem se teď z toho všeho tak vypsala a slzy vše odplavily. Zbyla mi myšlenka na závěr. I když to asi podle mých předešlých slov vypadá že jsem největší pesimista na světe tak se celé dny směju, proto myšlenka zní - myslet pozitivně. Snažit se radovat ze života. Říct všem svým blízkým, že vám na nich záleží a bez ohledu na to, že je vam sedmnáct a obejmutí od mamky se zrovna nenosí, já na něj nedám dopustit.

Tak, hotovo. Mozek si zase jednou ulevil, ventil upuštěn a já snad už v klidu usnu. Všem co dočetli chci moc poděkovat. Vážím si vaší trpělivosti.
Omlouvám se, asi to není to, co byste si chtěli přečíst u ranní kávy, ale Já to ze sebe prostě potřebovala dostat. Snad mi aspoň jeden z vás porozumí. A nebojte. Takové melancholie mě nepřepadají zase tak často ;)

S láskouVaše Kačka :)

A na polštářek s ním!

16. listopadu 2015 v 5:00 | Kačka |  Tipy, triky, rady

Ahojky Jacksonky!

Ale teď vážně. No není to dokonalé? Vyšité křížkovým stehem to musí být nádherné! Já už to
vidím...bílý potah na polštářek a uprostřed vsazen ten jeho kukuč.Překvapený

Je v tom teda jeden háček....a to naučit se znovu vyšívat křížkovým stehem.
Hádám, že tak možná pět let zpátky jsem se pokoušela o nějakou ředkvičku či co, alee moc to nedopadlo. Tak mi drže palce, odpoledne fičím pro mulinky. Smějící se Snad se někdy dočkáte i finální podoby.

Kdo jde do toho se mnou?


Začínám

14. listopadu 2015 v 21:20 | Kačka |  Mé radosti
Zdravím vás!Milý čtenáři


vítám tě na svém blogu a moc mě těší, že jsi sem zavítal. Jak sis jistě všimnul, tento blog je starý sotva pár hodin, tudíž tady zatím moc článků nenajdeš. To se ale v nejbližší době stoprocentně změní.
Takže na co se můžeš těšit?


Začala bych tím, proč jsem se rozhodla založit blog. Řeknu ti, že kdyby mi někdo před půl rokem řekl že si založím blog asi bych si klepala na čelo. Jenže pak mě potkala naprosto úžasná věc....onemocněla jsem...

Počkej!
Než zavřeš záložku v prohlížeči s tím, že ta holka asi píše z blázince, dej tomu prosím šanci. Nevinný
Jednoho večera, když jsem zabalená v dece s kapesníkem v jedné a ovladačem v druhé ruce seděla u televize a znuděně přepínala kanály i přesto že se ručička na hodinách nebezpečně blížila půlnoci jenže já byla líná se přesunout do postele, jsem zastavila přepínání na dokumentu This is it.
Hned ze začátku mi na tom něco "nesedělo". Přišlo mi naprosto nereálné že by někdo jako celosvětově známá, novinami nejvíce skloňovaná a se skandálními informacemi spojovaná celebrita mohla být skutečně takto vlídná, nenamyšlená a skromná. Skoro za každým slovem "God bless you", cože?? Tady něco nehraje!

A tohle byl první podnět díky němuž jsem poprvé naťukala do vyhledávače Michael Jackson. Budu se krotit když řeknu, že mi to změnilo život. Podrobněji se o tom určitě plánuji ještě zmínit, ale co podstatného z toho p
lyne je, že hlavní důvod proč jsem se rozhodla založit blog je potřeba se vyzpovídat. Svěřit se se svými postřehy, názory, objevy nebo "obyčejnými" radostmi. Chci sdílet své nadšení posledního půlroku. Chci s tebou sdílet svou fanouškovskou závislost na Michaelu Jacksonovi! Chci přisypat trošku cukříku do tvé mysli a chci ti dělat radost!
A jako doplněk bych řekla snad jen to, že mému nejbližšímu okolí jde už ze mě hlava kolem.
Můžeš si tedy jako další důvod připočíst absenci posluchačů mých euforických výbuchů nadšení. Mrkající


Jenže pak jsem si řekla, že já jsem vlastně opravdu hodně nerozhodná osoba a nezvládla bych mít blog jen s jedním tématem. Takže jsem naprosto jednoduchou rovnicí došla k závěru, že když už tak už. Jestli si tedy mám za

ložit blog , chci s tebou sdílet úplně všechny své radosti. Vše, co se mi podaří vyrobit, upéct, čím si dok
ážu usnadnit život, co jsem si zajímavého přečetla nebo jakou zemi ti můžu
nabídnout k virtuální návštěvě.
No a to je asi vše co bych ti k úvodu asi měla a chtěla říct. Pokud jsi vydržel a dočetl až sem tak ti moc děkuji a velmi si toho vážím. A doufám že se zastavíš i příště na mém blogu.

vaše Kačka

Smějící se